Takarékos alternativ fütése megujuló energiaforrása akár 70-80 % gázt is megsporol Önnek évente
A kifűtést követően az alábbiak szerint kell a tűztérben tüzelni:
Rakjon az ajtóra merőlegesen a jobb, illetve bal oldalra egy-egy darab hasábfát, erre rakja rá a gyújtóst, illetve az alá a begyújtó papírt. A gyújtós fölé helyezze be a kosár fa mennyiségének a felét és gyújtsa el a tűzet. Az ajtó bezárva, a szellőző pedig nyitva, illetve a hamuajtó résnyire kihúzva (ha van) legyen.
Ezt követően amikor az elgyújtott fa már lánggal félig leégett, akkor kell rátenni a kosár fa másik felét és biztosítani a jó égés feltételeit (levegőellátás szükség szerint).
Amikor a kosár fa mennyisége leégett, azaz nem lángol, de még tüzesen izzik, le kell zárni a kályhát (de csak akkor és nem korábban), ezzel elősegítve a kandalló illetve kályha belső samott anyagának teljes mértékű felmelegedését. A lezárást követően a kandalló, illetve kályha fokozatosan tovább melegszik, mindadddig míg el nem éri a teljesítménye felső határát. Ezek után a kandalló tartja a meleget és fűt. A kandalló, illetve a kályha visszahűlése a felfűtésével egyező időintervallumon belül fokozatosan valósul meg.
Melegebb napokon, amikor a külső hőmérséklet azt nem indokolja elég a kályhát, vagy kandallót naponta egyszer, hidegebb időben naponta kétszer, reggel és este felfűteni.
Hosszabb leállás után célszerű a kéménybe begyújtani, hogy a huzat minden körülmények között biztosítva legyen.
A kandalló, illetve kályha hamuzását szükség szerinte 2-3 hetente, de legalább havonta célszerű elvégezni.
A kandalló, illetve kályha füstjáratait szükség szerint, de legalább 5 évente célszerű kályhással ellenőríztetni, illetve kipucoltatni a biztonságos és gazdaságos fűtés érdekében.
A tűzgyújtáshoz robbanást előidéző szereket alkalmazni TILOS!